עונת 2011/2012 ביורוקאפ
תאריך התחלה | 27 בספטמבר 2011 |
---|---|
תאריך סיום | 15 באפריל 2012 |
מספר משתתפות | 40 |
ערים מארחות | פיינל פור: מרכז הכדורסל חימקי, חימקי |
זוכה | חימקי מוסקבה |
השחקן המצטיין | פטריק בוורלי , ספרטק סנקט פטרבורג |
מלך הסלים |
ראמל קארי , בי.סי. דונצק 16.43 למשחק |
מלך הריבאונדים |
ג'רמייה מאסי , לוקומוטיב קובאן 8.36 למשחק |
מלך האסיסטים |
דשאון ווד , אלבה ברלין 5.42 למשחק |
עונת 2011/2012 ביורוקאפ הייתה העונה העשירית של תחרות אירופית לקבוצות כדורסל והרביעית שאורגנה על ידי יורוליג בסקטבול ופיב"א אירופה.
המשחק הראשון התקיים ב-27 בספטמבר 2011 ומשחק הגמר הסתיים ב-15 באפריל 2012. בתחרות השתתפו 40 קבוצות.
בפיינל פור של התחרות ניצחה חימקי מוסקבה וזכתה בגביע בפעם הראשונה בתולדות המועדון. בעקבות כך היא קיבלה זכות להשתתף בעונת 2012/2013 ביורוליג
מתכונת התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]
בשלב הקדם הראשון 16 קבוצות נפגשו בשיטת משחק בית ומשחק חוץ. בסוף שלב זה נקבעו 8 קבוצות שעלו לשלב הבתים. לשלב הבתים העפילו עוד 10 קבוצות (העפלה ישירה) ו-14 קבוצות שירדו מיורוליג. 32 קבוצות אורגנו ב-8 בתים. 16 קבוצות החזקות של הבתים שיחקו שלב בתים נוסף בו נקבעו 8 עולות. קבוצות אלו שיחקו בפלייאוף בשיטת משחק בית/משחק חוץ ובסופו של תהליך נקבעו 4 קבוצות שעלו לפיינל פור שנערך בויטוריה, ספרד.
שלב המוקדמות[עריכת קוד מקור | עריכה]
קבוצה א' | תוצאה | קבוצה ב' | משחק 1 | משחק 2 |
---|---|---|---|---|
אזובמאש מריופול | 153–140 | ונטספילס | 74–75 | 79–65 |
גראן קנריה | 153–121 | ארטלנד דראגונס | 61–56 | 92–65 |
דקסיה מונס-אנו | 144–141 | בשיקטש | 70–78 | 74–63 |
צדביטה זאגרב | 157–147 | אלאן שאלון | 73–78 | 84–69 |
לה-מאן סארת | 160–151 | פינאר קרשיאקה | 80–73 | 80–78 |
אוסטנדה | 158–129 | נורשפין דולפינס | 88–62 | 70–67 |
ספרטק סנקט פטרבורג | 143–123 | את'ה אנגומיס | 60–59 | 83–64 |
פרוסטיוב | 142–157 | אקדמיק סופיה | 65–70 | 77–87 |
שלב הבתים[עריכת קוד מקור | עריכה]
בית א'[עריכת קוד מקור | עריכה]
קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | גראבלין דנקירק | 6 | 5 | 1 | 517 | 430 | 87 |
2. | בי.סי. דונצק | 6 | 5 | 1 | 463 | 443 | 20 |
3. | הפועל ירושלים | 6 | 2 | 4 | 463 | 493 | 30- |
4. | ציבונה זאגרב | 6 | 0 | 6 | 456 | 533 | 77- |
בית ב'[עריכת קוד מקור | עריכה]
קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | חימקי מוסקבה | 6 | 6 | 0 | 480 | 398 | 82 |
2. | VEF ריגה | 6 | 3 | 3 | 436 | 444 | 8- |
3. | שולה באסקט | 6 | 2 | 4 | 389 | 428 | 39- |
4. | פאוק סלוניקי | 6 | 1 | 5 | 417 | 452 | 35- |
בית ג'[עריכת קוד מקור | עריכה]
קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | נימבורק | 6 | 5 | 1 | 498 | 424 | 74 |
2. | אריס סלוניקי | 6 | 4 | 2 | 431 | 397 | 34 |
3. | פרינאו פרינאי | 6 | 3 | 3 | 487 | 485 | 2 |
4. | גסטרה פליימס | 6 | 0 | 6 | 391 | 501 | 110- |
בית ד'[עריכת קוד מקור | עריכה]
קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | אסוול ליון-וילרבאן | 6 | 4 | 2 | 459 | 426 | 33 |
2. | ולנסיה | 6 | 4 | 2 | 487 | 447 | 40 |
3. | אוסטנדה | 6 | 2 | 4 | 415 | 454 | 39- |
4. | אקדמיק סופיה | 6 | 2 | 4 | 400 | 434 | 34- |
בית ה'[עריכת קוד מקור | עריכה]
קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | באנוויט | 6 | 4 | 2 | 421 | 397 | 24 |
2. | לוקומוטיב קובאן | 6 | 4 | 2 | 431 | 399 | 32 |
3. | גראן קנריה | 6 | 4 | 2 | 416 | 405 | 11 |
4. | סקיליינרס פרנקפורט | 6 | 0 | 6 | 362 | 429 | 67- |
בית ו'[עריכת קוד מקור | עריכה]
קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ריטאס וילנה | 6 | 6 | 0 | 478 | 370 | 108 |
2. | קרקה נובו מסטו | 6 | 4 | 2 | 434 | 421 | 13 |
3. | אזובמאש מריופול | 6 | 1 | 5 | 404 | 453 | 49- |
4. | לה-מאן סארת | 6 | 1 | 5 | 392 | 464 | 72- |
בית ז'[עריכת קוד מקור | עריכה]
קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ספרטק סנקט פטרבורג | 6 | 6 | 0 | 477 | 401 | 76 |
2. | בנטון טרוויזו | 6 | 3 | 3 | 478 | 476 | 2 |
3. | באיירן מינכן | 6 | 2 | 4 | 404 | 436 | 32- |
4. | צדביטה זאגרב | 6 | 1 | 5 | 413 | 459 | 46- |
בית ח'[עריכת קוד מקור | עריכה]
קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | אלבה ברלין | 6 | 5 | 1 | 485 | 421 | 64 |
2. | בודוצ'נוסט פודגוריצה | 6 | 3 | 3 | 416 | 425 | 9- |
3. | דקסיה מונס-אנו | 6 | 2 | 4 | 445 | 463 | 18- |
4. | טורוב זגוז'לץ | 6 | 2 | 4 | 446 | 483 | 37- |
טופ 16[עריכת קוד מקור | עריכה]
בית ט'[עריכת קוד מקור | עריכה]
קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ולנסיה | 6 | 6 | 0 | 463 | 387 | 76 |
2. | נימבורק | 6 | 3 | 3 | 484 | 441 | 43 |
3. | VEF ריגה | 6 | 3 | 3 | 432 | 456 | 24- |
4. | גראבלין דנקירק | 6 | 0 | 6 | 370 | 465 | 95- |
בית י'[עריכת קוד מקור | עריכה]
קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | בי.סי. דונצק | 6 | 5 | 1 | 477 | 437 | 40 |
2. | חימקי מוסקבה | 6 | 5 | 1 | 465 | 419 | 46 |
3. | אסוול ליון-וילרבאן | 6 | 1 | 5 | 460 | 477 | 17- |
4. | אריס סלוניקי | 6 | 1 | 5 | 389 | 458 | 69- |
בית י"א[עריכת קוד מקור | עריכה]
קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ספרטק סנקט פטרבורג | 6 | 5 | 1 | 428 | 385 | 43 |
2. | בודוצ'נוסט פודגוריצה | 6 | 3 | 3 | 397 | 398 | 1- |
3. | באנוויט | 6 | 3 | 3 | 430 | 428 | 2 |
4. | קרקה נובו מסטו | 6 | 1 | 5 | 390 | 434 | 44- |
בית י"ב[עריכת קוד מקור | עריכה]
קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | לוקומוטיב קובאן | 6 | 4 | 2 | 466 | 452 | 14 |
2. | ריטאס וילנה | 6 | 4 | 2 | 468 | 443 | 25 |
3. | בנטון טרוויזו | 6 | 3 | 3 | 447 | 451 | 4- |
4. | אלבה ברלין | 6 | 1 | 5 | 433 | 468 | 35- |
שלבי הגמר[עריכת קוד מקור | עריכה]
רבע הגמר | חצי הגמר | משחק הגמר | |||||||||||||||||
ולנסיה | 71 | 85 | 156 | ||||||||||||||||
בודוצ'נוסט פודגוריצה | 75 | 63 | 138 | ||||||||||||||||
ולנסיה | 80 | ||||||||||||||||||
ריטאס וילנה | 70 | ||||||||||||||||||
בי.סי. דונצק | 65 | 80 | 145 | ||||||||||||||||
ריטאס וילנה | 76 | 78 | 154 | ||||||||||||||||
ולנסיה | 68 | ||||||||||||||||||
חימקי מוסקבה | 77 | ||||||||||||||||||
ספרטק סנקט פטרבורג | 68 | 86 | 154 | ||||||||||||||||
נימבורק | 64 | 71 | 135 | ||||||||||||||||
ספרטק סנקט פטרבורג | 73 | ||||||||||||||||||
חימקי מוסקבה | 77 | משחק על המקום השלישי | |||||||||||||||||
לוקומוטיב קובאן | 72 | 81 | 153 | ||||||||||||||||
חימקי מוסקבה | 81 | 77 | 158 | ריטאס וילנה | 71 | ||||||||||||||
ספרטק סנקט פטרבורג | 62 |
משחק הגמר[עריכת קוד מקור | עריכה]
15 באפריל 2012 | חימקי מוסקבה | 68:77 | ולנסיה | מרכז הכדורסל חימקי, חימקי צופים: 4,100 שיפוט: גרינו צרבוש (איטליה), כריסטוס כריסטודולו (יוון) אדי ויאטור (צרפת) |
זורן פלניניץ' (19) | ניק מדלי (23) |
ישראל בתחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]
הפועל ירושלים הייתה הנציגה היחידה של ישראל. היא החלה את התחרות בית א', סיימה במקום השלישי ולא העפילה להמשך התחרות.
קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]
עונות בגביע יול"ב/יורוקאפ | ||
---|---|---|
גביע יול"ב | 2002/2003 • 2003/2004 • 2004/2005 • 2005/2006 • 2006/2007 • 2007/2008 | |
יורוקאפ | 2008/2009 • 2009/2010 • 2010/2011 • 2011/2012 • 2012/2013 • 2013/2014 • 2014/2015 • 2015/2016 • 2016/2017 • 2017/2018 • 2018/2019 • 2019/2020 • 2020/2021 • 2021/2022 • 2022/2023 • 2023/2024 |