ליגת המשנה הרוסית בקטרגל
2019/2020 | |
שם מלא | הליגה הבכירה |
---|---|
כינוי | הליגה הראשונה |
תחום | קטרגל |
ארגון | התאחדות הקטרגל הרוסית |
מדינות | רוסיה |
קבוצות | 31 |
תקופת הפעילות | 1991 בתור "הליגה הראשונה של חבר המדינות" – הווה |
שמות קודמים | הליגה הראשונה |
אלופה נוכחית | אלמז אלרוסה |
מירב הזכיות |
אלמז-אלרוסה מירני ספרטק מוסקבה (3 כל אחת) |
מפעל גבוה | ליגת העל הרוסית בקטרגל |
מפעל מקביל | הגביע הרוסי בקטרגל |
מפעל נמוך | הליגה הרוסית השנייה בקטרגל |
ליגת המשנה הרוסית בקטרגל (ברוסית: Высшая лига чемпионата России по мини-футболу[1]; רשמית: "הליגה הבכירה של אליפות רוסיה בקטרגל") היא הליגה השנייה בחשיבותה בענף הקטרגל, שנערכת בחסות התאחדות הקטרגל הרוסית.
מנצחת הליגה מעפילה לליגת העל. עד 2003 היא נקראה "הליגה הראשונה".
פורמט[עריכת קוד מקור | עריכה]
הטורניר מורכב משתי חטיבות: "מערב" ו"מזרח". התחרויות מתקיימות בשני שלבים - אזוריים וסופיים. המשתתפים מחולקים לשתי חטיבות: "מזרח" ו"מערב". בחטיבת "מערב" הקבוצות משחקות 2 משחקים: בבית ובחוץ ובחטיבת "מזרח" הקבוצות מחולקות לבתי משנה (צפון, דרום, מערב, מרכז, מזרח), כל קבוצה בבית המשנה משחקת שני משחקי בית וחוץ. בהתבסס על תוצאות השלב האזורי בתחרות, מתחיל השלב האחרון הכולל 4 הקבוצות הטובות ביותר מחטיבת "מערב" ו-4 הקבוצות הטובות מחטיבת "מזרח".
שלב הגמר נערך על פי שיטת גביע, החל מרבע הגמר שמסתיים במשחקים על המקום השלישי והגמר, בו משחקים משחק אחד בבית ומשחק חוץ. ברבע הגמר הקבוצות מפוצלות לזוגות "מערב" - "מזרח":
מקום ראשון בחטיבת "מזרח" | זוג 1 | מקום רביעי בחטיבת "מערב" |
מקום ראשון בחטיבת "מערב" | זוג 2 | מקום רביעי בחטיבת "מזרח" |
מקום שני בחטיבת "מזרח" | זוג 3 | מקום שלישי בחטיבת "מערב" |
מקום שני בחטיבת "מערב" | זוג 4 | מקום שלישי בחטיבת "מזרח" |
המנצחות מרבע הגמר עולות לחצי הגמר ומשחקות משחק אחד בבית ומשחק חוץ. המנצחות בחצי הגמר משחקות בגמר האליפות והמפסידות מתמודדות במשחק על המקום השלישי. בתום העונה, התאחדות הקטרגל הרוסית מזמינה את הזוכה בליגה או אפילו מספר מועדונים (הזמנות מגיעות אפילו למועדונים מהליגה הראשונה) להשתתף באליפות, אך המעבר לאליפות כרוך ברישוי מיוחד קפדני ולא כל מועדון מוכן להעפיל ומעדיף להישאר בליגה התחתונה.
זוכות[עריכת קוד מקור | עריכה]
עונה | אלופה | סגנית | ||
---|---|---|---|---|
אליפות חבר המדינות | ||||
1992 | דינה-2 (מוסקבה) | פיניקס (צ'ליאבינסק) | ||
הליגה הראשונה | ||||
1992-1993 | מינקאס (מוסקבה) | סרגון (מוסקבה) | ||
1993-1994 | טורפדו (מוסקבה) | VIZ (יקטרינבורג) | ||
1994-1995 | TTG-JAVA (יוגורסק) | סטרויטל-7 (צ'ליאבינסק) | ||
1995-1996 | נורילסק (נורילסק) | רוסינקס (יאקוטסק) | ||
1996-1997 | פרימה (סמארה) | SPZ-רומא (סרטוב) | ||
1997-1998 | זאריה (ימליאנובו) | צסק"א-בולארי (מוסקבה) | ||
1998-1999 | ויטה (קמרובו) | סיביריאק (נובוסיבירסק) | ||
1999-2000 | סטרויאימפולס (סנקט פטרבורג) | פוליטק (סנקט פטרבורג) | ||
2000-2001 | Sibnefteprovod (טיומן) | אינטקו (מוסקבה) | ||
2001-2002 | רוספן איסטרה (נובי אורנגוי) | כספייסק (מחצ'קלה) | ||
2002-2003 | נורילסק ניקל-2 (נורילסק) | |||
הליגה הבכירה | ||||
2003-2004 | ארבט (מוסקבה) | |||
2004-2005 | פריבוולז'אנין (קאזאן) | |||
2005-2006 (+p / o) | מיטישצ'י (מיטישצ'י) | |||
2006-2007 (+ p / o) | סרטוב (סרטוב) | |||
2007-2008 (+ p / o) | ספרטק מוסקבה) | |||
2008-2009 (+ p / o) | סיביריאק (נובוסיבירסק) | |||
2009-2010 | אלמז-אלרוסה (מירני) | |||
2010-2011 | KPRF (מוסקבה) | |||
2011-2012 | אלמז-אלרוסה (מירני) | |||
2012-2013 (+ p / o) | טיומן-2 (טיומן) | |||
2013-2014 (+ p / o) | ספרטק מוסקבה) | |||
2014-2015 (+ p / o) | אוחטה | |||
2015-2016 (+ p / o) | טיומן-2 | |||
2016-2017 (+ p / o) | KPRF-2 | |||
2017-2018 (+ p / o) | KPRF-2 | |||
2018-2019 (+ p / o) | אלמז-אלרוסה (מירני) | |||
2019-2020 (+ p / o) | הליגה הושהתה בשל התפרצות נגיף הקורונה ברוסיה |